Darmowy e-book
Wsparcie psychologiczne
pacjentów onkologicznych
Pobierz

FAQ

Wszystkie istotne pytania

Turmor 3D logo

Co to jest Tumor3D?

Tumor3D to usługa polegająca na wykonaniu wizualizacji guzów nowotworowych występujących w organizmie pacjenta za pomocą technologii trójwymiarowej. Dzięki niej możesz zobaczyć swój organizm od środka i lepiej przygotować się do walki z chorobą nowotworową. Transkrypcję danych do obrazu 3D wykonuje się w celu lepszego zobrazowania położenia guza. Stanowi ona pomoc diagnostyczną dla lekarza i nie zastępuje kontaktu pomiędzy pacjentem, a jego lekarzem prowadzącym.

Turmor 3D logo

Na czym polega wizualizacja 3D?

Wizualizacja 3D polega na stworzeniu obrazu w formacie graficznym i wideo w technologii trójwymiarowej na podstawie zapisu danych uzyskanego podczas badań medycznych – tomografii komputerowej (TK) lub rezonansu magnetycznego (MRI).

Turmor 3D logo

Co da mi wizualizacja 3D?

Wizualizacja 3D pozwala na uzyskanie lepszego obrazu pokazującego dokładną lokalizację guza. Dzięki niej możliwe jest lepsze określenie wpływu guza na funkcjonowanie danego organu lub/i innych narządów wewnętrznych oraz lepsze przygotowanie się do zabiegu operacyjnego i leczenia.

Turmor 3D logo

Na jakim etapie leczenia można wykonać wizualizację 3D?

Wizualizację 3D można wykonać w dowolnym momencie leczenia, jednak do jej wykonania niezbędne są pliki DICOM uzyskane podczas badań tomografem komputerowym (TK) lub rezonansem magnetycznym (MRI).

Turmor 3D logo

Czym są pliki DICOM?

Pliki DICOM to forma zapisu danych m.in. z tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego, o ustandaryzowanych parametrach, dzięki czemu możliwy jest ich odczyt na różnych urządzeniach medycznych.

Format DICOM, czyli Digital Imaging and Communications in Medicine, został opracowany przez NEMA (National Electrical Manufacturers Association) w celu ustandaryzowania danych obrazowych otrzymywanych podczas badań obrazowych (np. tomografii komputerowej). Pliki DICOM charakteryzują się dużą objętością, w związku z czym wymagają specjalnego oprogramowania i stosowania odpowiedniego sprzętu komputerowego.

Turmor 3D logo

Jak mogę wykonać wizualizację 3D?

Aby wykonać wizualizację 3D, należywykonać odpowiednie badania medyczne – tomografię komputerową (TK) lub rezonans magnetyczny (MRI). Następnie, po uzyskaniu obrazu, należy wgrać pliki DICOM wraz z opisem badania do systemu Tumor3D.

Turmor 3D logo

Jakie pliki muszą zostać wgrane do systemu?

Do systemu muszą zostać wgrane pliki DICOM uzyskane podczas badania tomografem komputerowym (TK) lub rezonansem magnetycznym (MRI) oraz plik w formacie .jpg z opisem radiologicznym badania ze stwierdzonym nowotworem litym z uwzględnieniem jego kształtu i lokalizacji.

Turmor 3D logo

Gdzie znajdę zapis danych z tomografii komputerowej lub rezonansu?

Zapis z badania tomografii komputerowej lub rezonansu można znaleźć na płycie otrzymanej od lekarza. Jeżeli nie otrzymałeś jej, to poproś placówkę, w której robiłeś badanie, o nagranie danych na płycie CD/DVD.

Turmor 3D logo

Gdzie znajdę pliki DICOM?

Pliki DICOM można znaleźć w danych znajdujących się na płycie CD/DVD otrzymanej od placówki, w której wykonałeś badanie. Po włączeniu nośnika za pomocą napędu znajdującego się w komputerze odpali się okno pokazujące jego zawartość. Wśród widocznych folderów powinieneś znaleźć folder o nazwie 'DICOM', który następnie należy załadować do systemu Tumor3D.

Turmor 3D logo

Jak przesłać pliki do systemu?

Aby przesłać pliki do systemu, musisz się zarejestrować. Jeżeli posiadasz już konto, to po zalogowaniu, w panelu użytkownika, należy kliknąć przycisk 'Prześlij plik do analizy' lub 'Rozpocznij analizę'. Następnie, po wpisaniu nazwy analizy, należy przeciągnąć pliki z opisem badania do wskazanego okna lub wybrać pliki z komputera po naciśnięciu 'Prześlij pliki'. W kolejnym kroku zostaniesz poproszony o dodanie plików DICOM – należy je przesłać w taki sam sposób.

Turmor 3D logo

Ile wynosi czas oczekiwania na gotową wizualizację?

Czas oczekiwania na gotową wizualizację wynosi 5 dni roboczych.

Turmor 3D logo

Jak są przetwarzane i przechowywane moje dane medyczne, czy są one bezpieczne?

Twoje dane są całkowicie bezpieczne - są przetwarzane zgodnie z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO) obowiązującym na terenie całej Unii Europejskiej od 25 maja 2018 roku. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu realizacji usługi wizualizacji i odpowiednio zabezpieczone przed dostępem osób nieuprawnionych.

Turmor 3D logo

Kto wykonuje wizualizacje?

Wizualizacje 3D wykonywane są przez zespół doświadczonych lekarzy radiologów.

Turmor 3D logo

Jak długo trwa wgrywanie plików DICOM na stronę?

Czas wgrywania plików uzależniony jest od wielkości badania, jednak zazwyczaj trwa od 2 do 5 minut, w niektórych przypadkach czas ten może ulec wydłużeniu nawet do kilkunastu minut z uwagi na duży rozmiar pliku lub prędkość transferu.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Kontakt
background image