Darmowy e-book
Wsparcie psychologiczne
pacjentów onkologicznych
Pobierz

Zdrowy styl życia

Podcasty, których warto posłuchać podczas chemioterapii

Podcasty, których warto posłuchać podczas chemioterapii photo

Chemioterapia bywa bardzo trudna, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Czasami zwykłe oglądanie telewizji może stać się męczące, dlatego wiele osób decyduje się na słuchanie podcastów. Mogą być tak samo wciągające, jak Twój ulubiony serial, pobudzają wyobraźnię i możesz ich słuchać, nawet gdy jesteś w drodze. Stworzyliśmy listę najlepszych podcastów, które skutecznie umilają czas.

1. Kryminatorium – dla tych którzy szukają dreszczyku emocji

Posłuchaj

To podcast, w którym wysłuchasz historii o seryjnych zabójcach, tajemniczych zaginięciach i zbrodniach rodem z Archiwum X. W każdy poniedziałek przedstawiana jest inna sprawa kryminalna. Na Kryminatorium znajdziesz odcinki zarówno o sprawach z Polski, jak i z zagranicy. Dodatkowo, w prezentowanych materiałach wykorzystywane są głosy aktorów, efekty dźwiękowe i muzyka, które sprawiają, że słuchany materiał jest jeszcze bardziej wciągający.

2. Radioklinika – dla tych którzy chcą wiedzieć więcej o swoim zdrowiu

Posłuchaj

Radioklinika to podcast, w ramach którego publikowane są wywiady z lekarzami, psychologami, dietetykami i innymi osobami, które w sprawie zdrowia mają do powiedzenia coś ciekawego. Celem tego projektu jest stworzenie swego rodzaju radia o zdrowiu.

3. Tu Okuniewska – dla tych, którzy chcą bardziej osobistego doświadczenia

Posłuchaj

To zbiór luźnych przemyśleń na różne tematy. Autorka podcastu określa go jako „dźwiękowy zapis tego, o czym myślę, gdy dwanaście godzin stoję, kroję, siekam, smażę i piekę”.

4. Imponderabilia – dla ciekawych

Posłuchaj

Podcast, w którym Karol Paciorek przeprowadza długie rozmowy z gośćmi takimi, jak Agnieszka Holland, Paweł Kapusta i Beata Kozidrak. Świetny na długie podróże.

5. Zabawy Jedzeniem – dla fanów dobrego jedzenia.

Posłuchaj

To podcast dedykowany miłośnikom dobrego jedzenia i historii związanych z gotowaniem. Autorka „zachwyca się pierogami, płacze ze wzruszenia nad chlebem, wygłupia się nad garnkiem, tłumaczy jak dokarmić zakwas i zastanawia się ile mamy w Polsce rodzajów klusek”.

6. Strefa Psyche – dla ciekawych psychologii i tego jak działają nasze mózgi

Posłuchaj

Strefa Psyche stworzona przez Uniwersytet SWPS, to projekt, którego misją jest popularyzacja wiedzy psychologicznej na najwyższym merytorycznym poziomie. Publikowane treści odkrywają, w jakich sferach życia może oddziaływać szeroko pojęta psychologia. Ideą przyświecającą podczas powstawania tego projektu, było stworzenie miejsca nasyconego wiedzą specjalistów, w dostępnej dla każdego formule.

7. Myszmasz – dla fanów popkultury

Posłuchaj

Podcast ten można opisać w dwóch słowach: podcast popkulturalny. Jego autorka dostarcza odbiorcom najświeższe doniesienie ze świata filmów, seriali, literatury i komiksów.

8. 7 Metrów Pod Ziemią – dla tych, którzy chcą posłuchać opowieści życiowych

Posłuchaj

Autor 7 Metrów pod ziemią przeprowadza wywiady z różnymi osobami, a ich tematyka obejmuje zagadnienia społeczne. Wśród odcinków tego podcastu znajdziesz zarówno rozmowę z położną, jak i producentami seriali telewizyjnych

9. Polimaty 2 – dla ciekawskich

Posłuchaj

Zakres tematyczny tego podcastu jest bardzo szeroki. Jego autor stara się odpowiadać na najciekawsze i najbardziej nietypowe pytania.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz czegoś, co odwróci Twoją uwagę od choroby, czy chcesz dowiedzieć się o niej więcej w wolnym czasie, na pewno znajdziesz tu coś dla siebie.

Przeczytaj także:

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Kontakt
background image